הזרקות

הטיפולים שלנו:

נשמח לעמוד לשירותכם!

מלאו פרטיכם בטופס הבא:

כאן יבוא טופס

11
12
15
16

הזרקות

בוטוקס

מידע כללי על טיפול העלמת קמטים עם בוטוקס 

קמטי ההבעה של הפנים הנם תופעה נפוצה למדי אצל נשים וגברים כאחד. עם הגיל וככל שאנו מפעילים יותר את שרירי ההבעה של הפנים נוצרים איזורים מסויימים בהם נותר קו בולט, זהו קמט ההבעה. המקומות השכיחים בהם מופיעים קמטים אלו הם במצח, סביב העיניים, בין הפה לאף ובין שתי הגבות. 

הפעלה חוזרת וקבועה של שרירי ההבעה מביאה אותם למצב בו הם נשארים בגודלם המכווץ באופן קבוע ולכן נוצר הקמט, שמיקומו באיזור עור הפנים מעל השריר. בוטוקס (botulinium toxin type A) הוא שמו המסחרי של חלבון מיוחד, המיוצר על ידי חיידק, המפריע לתהליך כיווץ השריר, דבר הגורם להרפייה קלה או שיתוק של השריר בהתאם לכמות הבוטוקס בה משתמשים. 

הטיפול אינו יעיל לקמטי עור שאינם קמטי הבעה, כלומר קמטים שמקורם בחשיפה לשמש, עישון ועור עודף. לכן, חשובה התייעצות עם הרופא המטפל בנוגע להליך הטיפול המומלץ. 

חשוב להבין את ההבדל בין טיפול בבוטוקס לבין מילוי קמטים. הטיפול בבוטוקס מיועד להרפות שרירים מסויימים שהכווץ הקבוע שלהם גורם לקמט בעור מעליהם. הוא יעיל במיוחד רק בשלושה איזורים: בין הגבות, סביב העיניים ועל המצח. הטיפול בבוטוקס לא יעיל לסוגי קמטים אחרים או הדלדלות של הלחיים ועור הפנים. מנגד, טיפול מילוי הקמטים יעיל לכל סוגי הקמטים האחרים ובכל אזור בפנים והוא נותן מענה מצויין כאשר מדובר בהדלדלות הרקמה. 

טיפול העלמת קמטים עם בוטוקס איננו ניתוח, אלא הליך טיפולי בהזרקות מקומיות בלבד, וזהו אחד היתרונות הגדולים של טיפול זה. גברים ונשים בכל גיל יכולים לעבור טיפול זה ללא חשש. 

לפני הטיפול 

לפני שמחליטים על טיפול בבוטוקס להעלמת קמטים יש להוועץ עם מנתח פלסטי או כל רופא אחר אשר עבר הכשרה מתאימה והוא בעל נסיון רב בהזרקות אלו. 

חשוב לתאם ציפיות עם הרופא, להסביר לו באילו קמטים מדובר והאם ניתן לטופל בהם ביעילות. חשוב לציין באם ידועה רגישות לחומרים מסויימים או אלרגיות שונות. יש לדווח לרופא אם הנך מטופל בתרופות נפוצות מהסוגים הבאים: אספירין, חוסמי תעלות סידן (כדגמת ורפמיל או ניפדיפן), אנטיביוטיקות מסוג אמינוגליקוזידים, פניצלאמין, תרופות ממשפחת הקינינים (טיפול בהפרעות קצב לבביות או נגד מלריה). שימוש בתרופות אלו יכול להגביר את השפעת הטיפול בבוטוליניום. 

 

 

מילוי קמטים

 

מידע כללי על מילוי קמטים 

טיפול זה נועד להעניק לעור הפנים מראה רך וצעיר. באמצעות מילוי הקמטים ניתן לטשטש ביעילות רבה קמטים בכל אזור בפנים. 

רקמת השומן התת עורית היא שאחראית למראה החיוני והמלא של עור הפנים והלחיים, אך רקמה זו נעשית מדולדלת עם השנים והפנים נעשות נפולות. הסיבה לכך היא השפעת כח הכבידה, פעילות שרירי הפנים במהלך השנים ותהליך ההזדקנות. איבוד הנפח התומך בעור הפנים מביא לכך, שמעטפת העור נעשית מקומטת ונראית בלוייה. 

טיפול מילוי הקמטים מתאים הן לנשים והן לגברים. ניתן לעבור את הטיפול בכל גיל אך לרוב הוא מבוצע בעשור הרביעי לחיים ואחריו. 

טיפול מילוי הטיפול מתבצע בהזרקה ישירה לאיזור הקמט. את מילוי הקמטים ניתן לבצע בכל איזור על פני הפנים. המקומות הפופולריים למילוי הקמטים הם בקו החיוך שנמתח מצידי האף לצידי השפה, סביב השפתיים, על עור המצח ובאיזור צידי העיניים והגבות. תוצאות הטיפול הן מיידיות. הן מחזיקות בין מספר חודשים לשנים, תלוי בחומר המילוי בו משתמש הרופא. 

חשוב להבין את ההבדל בין טיפול בבוטוקס לבין מילוי קמטים. הטיפול בבוטוקס מיועד להרפות שרירים מסויימים שהכווץ הקבוע שלהם גורם לקמט בעור מעליהם. הוא יעיל במיוחד רק בשלושה איזורים: בין הגבות, סביב העיניים ועל המצח. הטיפול בבוטוקס לא יעיל לסוגי קמטים אחרים או הדלדלות של הלחיים ועור הפנים. מנגד, טיפול מילוי הקמטים יעיל לכל סוגי הקמטים האחרים ובכל מקום על הפנים, והוא נותן מענה מצויין כאשר מדובר בהדלדלות הרקמה. 

לפני הטיפול 

לפני שמחליטים על מילוי קמטים יש להוועץ עם מנתח פלסטי או כל רופא אחר, אשר עבר הכשרה מתאימה והוא בעל נסיון רב בהזרקות אלו. 

חשוב לתאם ציפיות עם הרופא, להסביר לו באילו קמטים מדובר ולשאול האם ניתן לטפל בהם ביעילות. חשוב לציין בפני המנתח באם ידועה רגישות לחומרים מסויימים או אלרגיות שונות.

עד כה לא תוארו מצבים מיוחדים המהווים מניעה מלאה מלבצע מילוי קמטים.